Ewangelicy nad Białą

Są jeszcze miejsca na czwartkową konferencję dla nauczycieli w bielskiej bibliotece pedagogicznej

W ramach spotkania pt. „Ewangelicy nad Białą” wykłady wygłoszą znani historycy z naszego regionu. Udział w konferencji jest bezpłatny.

31 października 1517 r. ksiądz Marcin Luter przybił 95 tez w przedsionku kościoła w Wittenberdze. To wystąpienie zapoczątkowało Reformację, wielki ruch religijno-społeczny, który wpłynął na dzieje Europy i świata. Z okazji pięćsetlecia tego wydarzenia rok 2017 został ogłoszony w woj. śląskim Rokiem Reformacji.

Z tej też okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej przygotowała konferencję dla nauczycieli, przybliżającą dzieje Reformacji w naszym regionie. Konferencja odbędzie się w najbliższy czwartek 14 września br. w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). W programie przewidziane są wykłady znanych badaczy dziejów naszego regionu: Piotra Keniga, Andrzeja Kowalczyka i dr Jadwigi Pichy. Początek o godz. 14.30.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie http://pbw.bielsko.pl/zgloszenia/20170828_Ewangelicy-nad-Biala/. Znajdują się tam również bliższe informacje o tematyce wykładów i prelegentach.