Cieszyn – Europejska Stacja Reformacji

fot. BP Tomasz Żak
Cieszyn jest jednym z miejsc, które w ramach jubileuszu odwiedzi reformacyjny autobus

3 listopada ubiegłego roku wyruszył z Genewy specjalny autobus, który odwiedzi 68 miast reformacyjnych w 19 krajach w całej Europie.

W ramach projektu reformacyjny autobus zatrzymał się dziś na rynku w Cieszynie. W pojeździe obecni są wolontariusze, którzy w każdym z miast włączają się w regionalne obchody 500-lecia Reformacji z lokalnymi kościołami oraz organizacjami uczestniczącymi w przedsięwzięciu. Podczas pobytu busa w Cieszynie dyżurowali w nim duchowni, było można zapoznać się z historią reformacji i materiałami na jej temat. Przed busem została ustawiona podświetlana wystawa „Historia 500 lat Reformacji” przygotowana przez Wydawnictwo Augustana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Reformacyjny autobus przyjedzie do Polski dwukrotnie: 13 maja 2017 roku zawita także do Wrocławia. Ostatnią stacją będzie miejscowość Bernburg w Saksonii (18.05.2017), a dwa dni później autobus pojedzie do Wittenbergi, gdzie stanie się częścią Wystawy Światowej „Bramy Wolności” z okazji 500-lecia Reformacji.

Galeria zdjęć Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie fot. BP Tomasz Żak Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Filmy